Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Úspěšná sezona v Galerii Na Špejcharu

Soukromá Galerie Na Špejcharu vstoupila do povědomí návštěvníků.

Letošní sezona byla zahájena vernisáží výstavy dvou výtvarníků - Renaty Culkové z Oseku u Sobotky a majitele galerie Jiřího Qido Valtera v sobotu 9. května ve 14.00 hodin. O hudební doprovod se postaral s klávesami Miroslav Filsak z Jičína. Při zahájení byl přivítán 2.000 návštěvník galerie od jejího otevření pan. Breuer z Jičína s chotí, který dostal od majitele galerie na památku akvarelový obraz Náves v Bukvici. Na výstavě byla předveden batikovaný textil, figury strašidel, naivní malba a akvarelové obrazy Bukvice a okolí. Celková návštěvnost 270 osob.

Druhá výstava byla zahájena 27.6.2009. Zde se za hudebního klávesového doprovodu J.Q.Valtera představila Iveta Dandová z Mnichova Hradiště se svými pletenými výrobky z orobince. Druhá pletařka - její dcera Adéla provdaná Čiháková se vernisáže nezúčastnila, vzhledem k tomu, že v té době se starala o své 14denní miminko. Výstavu navštívilo 235 osob.

Třetí neméně zdařilá výstava byla zahájena 25.7.2009. Byla to výstava krásné keramiky Zlaty Pokorné z Libunce, kde při vernisáži byl přivítán pětistý návštěvník této sezony paní Mgr. Ida Seidelmannová, starostka Města Police nad Metují, která si jako pozornost galerie odvezla akvarelový obraz letních jahod. Zahájení doprovodili na své nástroje bratři Bob a Vladimír Hochmanové. Výstavu navštívilo 292 návštěvníků.

Čtvrtá již podzimní výstava byla jako výstava rodinného typu zahájena 5.9.2009 za akordeonového doprovodu. Své obrazy a malované kameny zde předvedla rodina Horáčkova a Jankova. Výstavu navštívilo i přes nepříznivé počasí 104 návštěvníků.

Závěr letošní sezony patří akvarelovým a tušovým obrazům Jiřího Q.Valtera.

Jedná se o ztvárnění obce Bukvice a jejího bezprostředního okolí. Výstava byla ukončena k 30.říjnu 2009.

Galerii letos celkově navštívilo 921 spokojených návštěvníků o čemž svědčí veliké množství zápisů v návštěvní knize této Galerie Na Špejcharu., které zde vpisují na místo vstupného, jelikož majitel galerie považuje tuto činnost jako zábavu a vstupné zde již ze zásady žádné nevybírá. (celková návštěvnost od otevření galerie 2.794 zapsaných osob)

Celkově lze hodnotit výtavní sezonu roku 2009 jako velice zdařilou i když byl zvolen kalendář prací spíše manuálně výtvarných, nežli jen malířských. Z toho plyne, že návštěvník vyhledává raději pestrost a pro tu je ochoten i dojet do nedaleké obce Bukvice-Vesnice roku 2008, vzdálené od Jičína osm kilometrů, kde se stále něco děje.

 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load