Vyhledávání

Český ráj

Český ráj

Vyhledávání

Jaro v Železném Brodě

Železný Brod

náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 333 999
GSM:+420 778 527 000
Tak, jako se probouzí příroda ze zimního spánku, probouzí se i železnobrodská kultura. Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit…

Tento měsíc bude ve znamení přednášek, výstav a divadel. Přednášek se během měsíce uskuteční rovných deset, výstavy jsou aktuálně čtyři a divadelní představení tři. Další kulturní, sportovní a společenské akce dosahují počtu dvaceti. Je tedy zřejmé, že každý den bude v našem městě pěkně živo a na své si přijdou úplně všichni.

Během přednášek se mimo jiné podíváme na hrad Vladštejn (3. 3.), na závody Dakaru (3. 3.), do žhavé Andalusie (13. 3.) a na Šumavu (27. 3.). Také se s Mgr. Lucií Kolářovou podíváme do Kontextu teologie 20 st. (22. 3.) nebo s lektorem vědomé komunikace s dětmi Zdeňkem Oklešťkem do Sebevědomí dětí (14. 3.) a na Rodičovskou autoritu (28. 3.).  

Milovníky výtvarného umění zveme na výstavu Salon. Na devátém ročníku se prezentuje 180 děl od 90 výtvarníků. Další hromadná výstava, tentokrát mladých nadějných umělců ze všech českých výtvarných škol s názvem „Studentský design 2023“ bude od 28. března k vidění ve sklářské škole. Pouze Zuzana Kadlecová a Denisa Smetanová daly přednost výstavě komorní a od 9. března vystavují své obrazy v galerii Detesk.

Do divadla již ve čtvrtek 2. března přiletí včelí bratři Čmelda a Brumda, aby dětem ukázali, jak se chystají na jaro oni. Týden poté (8. 3.) se na divadelní prkna postaví bavič Miloš Knor. Věřte, že si po jeho představení budete připadat, jak po návštěvě fitka. Jeho pořad nese záruku posílení bránice. Konec měsíce (28. 3.) bude podium patřit legendární zpěvačce Florence F. Jenkinsové. Ta v roce 1944 vyprodala hudební sál Carnegie Hall. Věříme, že se jí tento počin podaří i u nás, protože Je úchvatná!

 Kulturních akcí je v březnu opravdu veliké množství. Ať už si z nabídky vyberete, cokoliv a navštívíte třeba Zabijačkové hody (11. 3.), Velikonční trhy na náměstí (1. 4.) nebo na Bělišti (31. 3. -2. 4.) anebo si přijdete zahrát s míčem Turnaj v sálové kopané (11. 3.) či se svojí pamětí Hrátky s pamětí (21. 3.) a Hospodský kvíz (22. 3.), věřte, že si to u nás v Železném Brodě vždy náramně užijete. 


 
cesky rajliberecky krajkralovehradecky krajstredocesky krajlogoGPCRgreen wayCzechRepubliclogo
 
load